Menu
The best way to pack your product
BestPack

The best way to pack your product

Horizontální balicí stroje se využívají pro balení zboží do stojacích sáčků typu doypack nebo plochých třístranných či čtyřstranných sáčků. V horizontálních balicích strojích se fólie se zbožím na balení pohybuje vodorovně – zleva doprava. Sáčky vy­užívané u horizontálních balicích strojů mohou být tvarované a lze na ně pomocí přídavných zařízení aplikovat zipový uzávěr, šroubový uzávěr i brčko.

Charakteristika

SL 140 je první model v VOLPAK rozsahu snížit sebrat ještě před přenosem jej na otevření a čerpací stanice. Hlavním bodem tohoto systému je, že plně využívá objemovou kapacitu sáčku uskutečňuje, a tím optimalizuje sebrat formát v souvislosti s náplní dávky.

SL 140 je k dispozici v Simplex a Duplex verzi a produkuje až 160 sáčků za minutu. Části vyžadující pravidelnou údržbu byly speciálně navrženy tak, aby provozovateli ušetřily co nejvíce času. Z důvodu lepší dostupnosti, lze horní těsnící svorky úplně složit.

Aplikace

Tento stroj je ideální pro balení vývaů, cappuccina a různých koření, omáček, šampónů, tekutých mýdel, rozpoštěcí prášky instatního pití, jemného a drobného pečiva a prášků do pečiva, cukrovinek, žvýkaček, kosmetických krémů a podobně.

Plniva

SL 140 je možné použít pro balení různých sortimentů a druhů výplní, jako jsou granule, prací prášky, různé tekutiny a pasty. SL 140 lze dokonce pracovat se dvěma různými plnivy současně u produktů s různými komponenty, jako například instantní polévky.

Technologie balení - fólie

Permanentně antistatická fólie Běžné plastové fólie často generují elektrostatický výboj (ESD). Ten omezuje využitelnost těchto fólií jako obalového materiálu pro mnohé aplikace.  více »

Kvalita v našich rukách

Kvalita rozhoduje o úspěchu. Kvalitní stroje jsou zárukou vaši dlouhodobé prosperity. Precizní výroba dílů, pečlivá montáž a důsledná kontrola kvality jsou přítomny při vzniku kteréhokoliv z našich výrobků.  více »

Jaké komodity balíme?

Káva, luštěniny a obilniny, Cukr a sůl, Těstoviny, Kusové koření, Mleté koření, Práškové nápoje, Potraviny v prášku, Granulované instantní nápoje, Suché plody a sušené ovoce, Cukrovinky, Cereálie a extrudáty, Tekutiny a pasty...více »

Balení do sáčků

Jak uchovat potraviny čerstvé, když je nespotřebujete najednou?
Kromě odolnějších materiálů se stále více prosazují nové technologie především v oblasti systémů opětovného uzavírání obalů. Na našich balicích strojích vyrábíme různé typy sáčků, které lze rozšířit o sekundární systémy uzavírání. Systémy opětovného uzavírání sáčků.  více »

Dávkovače...

Dávkovače jsou sice doplňkovým, ale nezbytným zařízením k balicím strojům.
Spolehlivě naplní zbožím sáčky, které balicí stroj zavaří nebo uzavře v horní části.  více »

Zapečeťte si svou pochoutku!

Uzavírání pomocí speciální etikety se aplikuje na stojací sáčky s plochým dnem typu C, F a tzv. špalíčkových sáčků typu E a F/E. V některých případech může mít etiketa i funkci pečeti. Na vertikálních balicích strojích je pomocí aplikátoru etiket možné umístit etiketu do libovolného místa sáčků. Provedení etikety je podle jejího umístění na sáček buď jednovrstvé, nebo dvouvrstvé s různou intenzitou přilnutí.  více »